W Parku Miejskim Jeziorko powstaną nowe tereny rekreacyjne
Informując o swych planach, w tym dotyczących zagospodarowania terenów wokół zbiornika wodnego przy Parku Miejskim Jeziorko, ciechanowski samorząd podkreślił, że posiada już niezbędne zgody na inwestycję; gotowa jest też dokumentacja techniczna projektu, a także złożony został wniosek o pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej.
Jak zaznaczył Urząd Miasta, dzięki przedsięwzięciu powstanie nowy teren do rekreacji dla ciechanowian i jednocześnie zapewnione zostanie odprowadzenie wód opadowych zalegających na ulicach oraz terenach przyległych.
„Istniejący przy Parku Miejskim Jeziorko zbiornik wodny zostanie podzielony na dwie części. W południowej powstaną wyloty kanalizacji deszczowej. Umożliwi to gromadzenie wody w czasie intensywnych opadów atmosferycznych czy roztopów. Druga część pozostanie naturalna, będzie uporządkowana i pojawią się w niej nowe nasadzenia roślin wodnych" - zapowiedział we wtorek ciechanowski samorząd.
Jak dodał, oba zbiorniki przedzieli grobla z tarasem widokowym, po których będzie można spacerować.
W ramach inwestycji, jak wspomniał Urząd Miasta, wykonane zostaną nowe nasadzenia krzewów i drzew, zasiane zostaną ozdobne łąki kwietne, a nowe ścieżki, o długości mniej więcej 700 metrów, będą połączone z istniejącym już układem komunikacyjnym Parku Miejskiego Jeziorko. Pojawią się również nowe elementy małej architektury - np. leżaki, ławki z oparciem czy stojaki na rowery.
„Kiedy stworzyliśmy park na Jeziorku to od razu pojawiły się pytania od mieszkańców, co ze zbiornikiem wodnym, co z drugą zaniedbaną częścią terenu. Teraz dopełnimy proces inwestycyjny i całość nabierze dużego potencjału rekreacyjnego. Wystąpiliśmy już z wnioskiem o dofinansowanie tego projektu z funduszy europejskich” - powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, cytowany w komunikacie Urzędu Miasta.
Jak przypomniał ciechanowski samorząd, Park Miejski Jeziorko, położony między ulicami: Harcerską, Armii Krajowej i Św. Anny, powstał w 2019 r. „Wcześniej niezagospodarowany obszar zmienił swoje oblicze dzięki utworzeniu rozbudowanego układu ścieżek, nasadzeniu ponad 35 tys. roślin i montażu licznych elementów małej architektury” – podkreślono w informacji. (PAP)
Autor: Michał Budkiewicz
mb/ pad/