7 sierpień 2020

WYPADEK DROGOWY Z UDZIAŁEM SAMOCHODU OSOBOWEGO I ROWERZYSTY

fot. KPP w Ciechanowie
Ciechanowska policja prowadzi postępowanie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na przejeździe dla rowerów. Na skutek zdarzenia 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność i rozwagę do wszystkich użytkowników dróg.
Koronawirus
mazowieckie
12430
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na ul. Mazowieckiej w Ciechanowie około godz. 17:20. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki Mercedes podczas manewru włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą dla rowerów cykliście, który uderzył w pojazd a następnie przewrócił się. W wyniku zdarzenia rowerzysta z urazem lewej dolnej kończyny został zabrany do szpitala. Obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu, pieszego, kierującego wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach kolizyjnych. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.

Apelujemy do kierowców samochodów o ostrożność. Apelujemy o ostrożność do pieszych i rowerzystów. Rozsądek i rozwaga mogą uratować komuś zdrowie i życie.

mł.asp. Aneta Janowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
12430
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ciechanowie

kiedy
2020-11-30 19:00
miejsce
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki...
wstęp biletowany